Muzeum Nietypowych Rowerów

Muzeum Nietypowych Rowerów działa w Gołębiu koło Puław. Zwiedzający mogą obejrzeć a nawet osobiście wypróbować rowery poziome, rowery cyrkowe i inne nietypowe rowery. Dzieciom i młodzieży największą frajdę sprawia jazda na galopujących rowerach. Opiekuńczy rodzice mogą osobiście wozić swoje pociechy rikszą i innymi pojazdami.

LOKALIZACJA I KONTAKT

Muzeum Nietypowych Rowerów
ul. Puławska 1 , Gołąb k./Puław
tel. 601 81 45 27,  www.muzeumrowerow.pl

Muzeum otwarte dla zwiedzających od 1 kwietnia do 31 października we wszystkie dni tygodnia od godz. 10.00 do 18.00. Po uzgodnieniu telefonicznym możliwe zwiedzanie w dowolnym czasie

 

MUZEUM NIETYPOWYCH ROWERÓW

Muzeum Nietypowych Rowerów to jedyne tego typu miejsce w Europie. Zwiedzający mogą  tu poznać dwustuletnią historię roweru, zobaczyć i wypróbować unikatowe rowery.
Przy dobrej zabawie można odpocząć w cieniu nad sadzawką z wędką lub przy ognisku.
Z oferty muzeum mogą korzystać wycieczki szkolne, grupy rodzinne i turyści indywidualni.

OFERTA MUZEUM W RAMACH AKADEMII LESSLANDIA

INSTYTUT MAJSTERKOWANIA I NIETYPOWYCH ROWERÓW

„Od welocypedu do roweru górskiego”

Podczas zajęć dzieci i młodzież zapoznają się z różnymi technologiami i narzędziami. Poznają historię techniki, rowerów i innych ważnych wynalazków. Będą się uczyć nazw części rowerowych w języku angielskim i rosyjskim.

Wizyta w Instytucie pozwoli im na odkrycie zjawisk fizycznych wykorzystywanych w konstrukcji roweru, jak również nabycie praktycznych umiejętności z zakresu jego obsługi. Jazda nietypowymi rowerami rozwija zmysł równowagi, kondycję, panowanie nad swoim ciałem.

Uczniowie będą uczestniczyć w łączeniu i przecinaniu listewek, prętów, sznurków, i innych materiałów. Z tych elementów będą tworzyć proste konstrukcje. Zdobędą elementarne doświadczenie, niezbędne do majsterkowania w ogrodzie, domu i na podwórku.

Czas trwania zajęć: ok. 2 godziny

Cena: 16 zł za osobę (przy grupach powyżej 20 osób), 18 zł za osobę (przy grupach poniżej 20 osób)

GALERIA