W naszym punkcie Informacji Turystycznej organizujemy wycieczki, które cieszą się dużą popularnością wśród kuracjuszy i turystów odwiedzających Nałęczów. Uczestników cieszy możliwość wyboru kilku miejsc w województwie Lubelskim. Terminy poszczególnych wycieczek i możliwość rezerwacji można sprawdzić w zakładce WYCIECZKI.

Lublin

Serce Lubelszczyzny. To nie tylko Zamek i mieszczące się w nim muzeum. Wjeżdżając do Lublina ma się wrażenie, że to miasto powstało zupełnie niedawno. Industrialny klimat może na pierwszy rzut oka nie zdradzać tego, co Lublin może zaoferować turyście. Przede wszystkim starówka. Piękne kamienice, bogactwo lokali z pyszną kuchnią regionalną, artystyczny klimat. Deptak na “Krakowskim Przedmieściu”, który tętni życiem. Nie zapominajmy o naszym Lubelskim koziołku! Od niedawna atrakcją turystyczną jest też Plac Litewski, który przeszedł gruntowny “remont”. I wyszło mu to na dobre. Multimedialne fontanny stały się absolutnym hitem szczególnie dla najmłodszych mieszkańców i turystów. Lublin to przede wszystkim (zgodnie z mottem) “Miasto Inspiracji”. Festiwale takie jak “Noc Kultury”, “Inne Brzmienia”, “Jarmark Jagieloński”, “Lubelski Festiwal Smaku” wypełniają przestrzenie miasta sztuką. Niezależnie od pory roku, każdy znajdzie coś dla siebie. I dla ciała i dla duszy.

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w naszym regionie. Kusi nie tylko historyczna oprawa miasta. Przede wszystkim klimat. Sztuka stała się nieodzownym elementem wypełniającym rynek, mały rynek, grodaż i pożydowskie Kamienice. Wszystko to oplecione Wisłą. Bulwary nad rzeką witają spacerowiczów muzyką, zapachami lokalnych knajp. Turyści mogą wybrać się w krótki rejs jednym ze statków stojących w marinie. Kazimierz to także festiwale. Letni “Festiwal Filmu i Sztuki – Dwa Brzegi”, “Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych”, a od kilku lat także coś dla “młodej duchem” widowni – “Kazimiernikejszyn”.

 

 

Puławy i Czarnolas

Serce Powiatu Puławskiego to kolejna perełka na mapie naszego województwa. Uczestnicy naszych wycieczek mogą  odbyć spacer po parku książąt Czartoryskich i zobaczyć mieszczący się tam pałac. Głównym punktem wycieczki jest muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Każdy, kto wybierze się z nami w podróż, ma szanse poznać życie i twórczość poety w miejscu, które było mu najbliższe.

Kozłówka

Kolejne najchętniej odwiedzane miejsce regionu. Powodem odwiedzin wsi w powiecie lubartowskim jest oczywiście zespół pałacowo-parkowy z XVIII wieku. Obecnie znajduje się tam muzeum. W budynku dawnej powozowni znajduje się jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu znana również jako „Muzeum Socrealizmu”. Galeria prezentuje najciekawsze prace z I poł. lat 50. XX wieku., które liczą ponad 1600 rzeźb, rysunków, obrazów, grafik i plakatów. Są wśród nich dzieła ówczesnych czołowych polskich artystów. Swoistym dopełnieniem galerii są stojące na zewnątrz zdemontowane pomniki Bolesława Bieruta, Włodzimierza Lenina oraz Juliana Marchlewskiego. W trakcie zwiedzania galerii, z głośników usłyszeć można przemówienia sekretarzy partii, dźwiękowe fragmenty kronik oraz pieśni, takich jak np. Międzynarodówka.

Zamość

Zamość jest nazywany “perłą renesansu”. Nasza wycieczka daje możliwość poznania najważniejszych zabytków i historii miasta. Jednym z punktów pobytu jest przejście fragmentem umocnień – Nadszaniec. Zwiedzanie obejmuje Bastion VII, Synagogę Żydowską, Rynek Solny z Akademią Zamojskich, Bramę Lubelską, Pałac Zamojskich, Arsenał, Katedrę z kryptami, Rynek Wodny, Stare Miasto z charakterystycznym Ratuszem.

 

Informacje na temat wycieczek organizowanych przez LOT Kraina Lessowych Wąwozów można znaleźć w zakładce WYCIECZKI.