Ormonde Resorts – stylowe wille Różana i Gioia w centrum Nałęczowa

Pięknie położone, otoczone ogrodami i zielenią nałęczowskich uliczek wille Różana i Gioia przyciągają wzrok osób odwiedzających Nałęczów. Willa Różana to także kameralny i luksusowy pensjonat, urządzony z niezwykłą dbałością o szczegóły, położony o krok do Parku Zdrojowego.

Niezwykła jest historia obu willi. Przez ponad sto lat obie były centrum życia kulturalnego w Nałęczowie. W Willi Różanej, wybudowanej w latach 1889 -93 roku zbudowanej dla Adama i Walentyny Nagórskich, spotykali się sławni pisarze, aktorzy, malarze. Bywał tu Bolesław Prusa, Stefan Żeromski, Zofia Nałkowska, Władysław Tatarkiewicz. Obywały się tu także spektakle amatorskiego teatru, w sztuce Czyja wina według Henryka Sienkiewicza wystąpił nawet Stefan Żeromski.

Willa Gioia została wybudowana w 1927 roku dla Jadwigi – żony Józefa Becka – ministra spraw zagranicznych w II RP. W tamtych czasach gościli tu przede wszystkim politycy. Obok Gioi stał niegdyś dom rodzinny Ewy Szelburg-Zarembina.

Historia nowego oblicza zabytkowych willi zaczyna się w  2008 roku, kiedy to Stanisław i Barbara Burzyńscy zakupili zdewastowane historyczne wille Gioia i Różana. Odnowione wille występują pod wspólnym szyldem Ormonde – co oznacza Złoty Świat.

W Willi Różana do dyspozycji gości przeznaczono siedem pokoi, każdy jest w innym stylu co symbolizują nazwy pokoi – Bagetelle, Podole w stylu polskim, mieniący się złotem Mirage, Rio Grande w odcieniach brązu i borda, Hollywood z widokiem na Aleję Lipową, stylowy Bellagio czy też egzotyczny Shalimar.

Oferta wellness obejmuje różne rodzaje masaży: modelujący sylwetkę, zmniejszający  napięcie mięśni masaż szwedzki, pobudzające energię masaże oparte o techniki wschodnie. Można także korzystać kompleksu relaksacyjnego z basenem i siłownią.

Przy willi różanej znajduje się także niewielka restauracja, gdzie w stylowym wnętrzu można spróbować zarówno dań kuchni polskiej, jak i europejskiej. Na łasuchów czekają też desery, ciasta i kawa w Cafe Różana.

Willa Różana może być także dobrym miejscem na organizację kameralnych uroczystości rodzinnych, czy też niewielkich konferencji i spotkań biznesowych.