“Pod Jabłonią”- smakowite gospodarstwo agroturystyczne

Usytuowane w Celejowie, na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego gospodarstwo „Pod Jabłonią” to doskonałe miejsce na wypoczynek i aktywne zwiedzanie okolic. Do tego przez cały rok można tu degustować wyśmienite jabłka różnych odmian wyhodowane przez gospodarzy we własnym sadzie. Rosną tu także grusze i aronie, ale to jabłonie mają pierwszeństwo. Stąd też wzięła się nazwa gospodarstwa.

Na miejscu czeka 5 komfortowych pokoi dwu- i trzyosobowych z łazienkami i oddzielnymi wejściami, wyposażona kuchnia oraz pokój jadalno-rekreacyjny. Nazwy pokoi brzmią bardzo smakowicie: Antonówka, Koksa, Lobo… Niemal w każdym z nich istnieje możliwość wstawienia dodatkowych dostawek hotelowych. Dla małych dzieci przewidziano łóżeczka z dziecinną pościelą oraz wanienki do kąpieli. Na terenie gospodarstwa dzieci mogą także korzystać z huśtawek, trampoliny, zjeżdżalni.

Odpoczywać można także na tarasie na parterze obiektu oraz balkonowym tarasie z widokiem na sad i okolicę gospodarstwa. 5 hektarów otaczających gospodarstwo sadów to także doskonałe miejsce na spacery.  Wieczorami warto też skorzystać z miejsca na ognisko.

„Pod Jabłonią” oferuje także całodzienne wyżywienie albo pojedyncze posiłki w zależności od potrzeb gości. W menu dania z lokalnych produktów, oparte na sprawdzonych rodzinnych przepisach, ale także kulinarne eksperymenty i zabawa smakami. Oczywiście także jabłka serwowane są na wiele smakowitych sposobów.

Okolica sprzyja rowerowym wyprawom, a właściciele gospodarstwa oddają do dyspozycji gości kilka rowerów. Można stąd wyprawić się do pobliskiego Nałęczowa czy Kazimierza Dolnego. Warto również pieszo przemierzyć okolice Celejowa, może uda się odkryć jakieś ciekawe wąwozy lessowe.

Warto też podkreślić, że obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Agroturystyka „Pod Jabłonią” posiada kategoryzację z Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, obiekt uzyskał trzy słoneczka. .