Muzeum Minerałów

Prywatne Muzeum Minerałów w Nowym Gaju znajduje się w Młynie Hipolit zbudowanym w 1937 r. w zakolu rzeki Bystrej.

LOKALIZACJA I KONTAKT

Nowy Gaj 18a, 24-204 Wojciechów, tel. 81 723 75 72, 505 288 292
E-mail: mlynhipolit@poczta.onet.pl
www: www.mlynhipolit.pl

Dla osób indywidualnych zwiedzanie po kontakcie telefonicznym.

W niedzielę i święta muzeum nieczynne.

MUZEUM MINERAŁÓW

Przez ponad 20 lat gromadzono tu kolekcję niezwykłych eksponatów, których dziś jest ponad 2000. Znajduje się tu nawet kilka meteorytów pochodzących z Rosji, Argentyny i USA. Właściciele posiadają także jedną z największych w Polsce kolekcji soli niebieskiej oraz innych odmian soli kamiennej. Podziwiać tu możemy również skamieniałą rybę sprzed 250 mln lat pochodzącą z Brazylii oraz bryłę węgla brunatnego o masie około 40 kg z dobrze widocznymi słojami i korą drzewa. Ale to nie wszystko. Można tu także zobaczyć, jaki ślad zostawia piorun po uderzeniu w piasek.

W Młynie można przenocować. Część ścian w pokojach gościnnych pokryta jest solą kamienną, co znakomicie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniach.

Uwaga! Czasem… stary młyn odwiedza… duch pewnego Hipolita… Młodzieniec nie będzie przeszkadzał w nocy. Duch przychodzi w samo południe.

 

PROPONOWANE ZAJĘCIA/WARSZTATY DLA DZIECI

“Powstanie i budowa Ziemi – minerały bez których nie wyobrażamy sobie życia”

W programie m.in. prezentacja multimedialna “Jak powstał i zbudowany jest układ słoneczny”, opowieść o skałach z kosmosu i wielkich katastrofach kosmicznych; pokaz meteorytów i skamieniałości. Prezentacja nieba w planetarium, odszukiwanie gwiazdozbiorów, planet, mgławic na niebie. Dlaczego mamy dzień i noc, jak powstaje zaćmienie Słońca i Księżyca. Złoto i żelazo w życiu człowieka – płukanie złota, pokaz erupcji wulkanu, odlewanie monety. Zajęcia z astronomii prowadzone są w planetarium. Zajęcia odbywają się w Nowym Gaju k.Wojciechowa.

Czas trwania zajęć: ok. 2 godziny

Orientacyjna cena: 13 zł od osoby

“Magiczna podróż w najdalsze zakątki kosmosu”

Zajęcia w planetarium połączone ze zwiedzaniem Muzeum meteorytów i bursztynu. Zajęcia odbywają się w Kazimierzu Dolnym.

Orientacyjna cena: 10 zł/osobę.

GALERIA